Kaliteden Asla Ödün Vermeyiz!

  • en
  • de
  • tr

Hizmetler

21 Mart 2017      7068 Okuma

3D Ölçüm

Hizmetlerimizde kullandığımız bütün sistemler ile sorunlarımıza en kısa sürede ve en  hassas şekilde çözümler üretiyoruz. Sistemlerimizde hassasiyet, doğruluk ve kullanılabilirlik en önemli etkenlerdir. ATOS 3 Boyutlu Sayısallaştırma Teknolojilerinin çalışma prensibine göre, taranması istenen parçanın üzerine sistemdeki projektör yardımıyla ışık düşürülür ve parça yüksek çözünürlüklü bir dijital kamera veya kameralar ile çekilir. Elde edilen imajlar, sistemin kullandığı özel yazılımla çeşitli metodları esas alarak işlenir ve parça yüzeylerini oluşturan noktaların koordinatlarına ulaşılır. Elde edilen data dünyanın en hassas nokta bulutu işleme programı olan CATIAV5 yardımı ile nurbs eğrilere ve nurbs yüzeylere çevirilir.

ATOS

Atos sistemi genel anlamda bir 3 boyutlu yüzey tarama (sayısallaştırma) sistemi olarak gelişmiş ise de müşterilerinin talep ve beklentileri yönünde CAD verisi ile karşılaştırma ve raporlama uygulamaları da kendi yazılımı içinde yer almaktadır. Boztekin Otomotiv A.Ş. ürün geliştirme bölümü, üç boyutlu tarama konusundaki günümüzün ileri teknolojisi olan ATOS sayesinde, küçük bir dişli parçasından, araç tamponuna kadar çeşitli parçaların yüksek hassasiyet ile 3 boyutlu olarak taraması gerçekleştirilmektedir.

Elde edilen nokta bulutundan, yüzey ve CAD datası oluşturularak, hızlı prototip sistemi ya da CNC vasıtasıyla bir kopyasının üretilmesi mümkün olduğu gibi, üretim için mekanik tasarım ve kalıp tasarımı geleneksel yöntemlere kıyasla, çok daha kısa sürede ve verimli bir şekilde yapılabilmektedir. Yüksek hassasiyetle üretilen tarama verisi üzerinde çeşitli analizler yapmak da mümkündür. Ayrıca el ile hazırlanan bir ürün modelinin taranması ile de endüstriyel tasarım için harcanan zamanın önemli oranda kısalması mümkün hale getirilmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 - Powered By Boztekin